Yaşam alanlarının tamamında kullanılmış olan renklerin önemi, psikoloji ve enerji açısından azımsanamayacak kadar çoktur. İnsan psikolojisine en iyi gelen renk ise beyazdır. Evlerde kullanılmakta olan mobilyalar farklı renklere sahip olsa beyaz rengi ev dekorasyonunda kullanabilmenin çok sayıda yolu vardır. Örneğin önceden alınmış olan kapalı renklere sahip bir oturma gurubu, bu oturma gurubunu değiştiremeyeceğiniz için üzerinde kullanılmakta olan yastıklarını değiştirebilirsiniz. Ya da beyaz rengin asaletini bir halı ile evinize getirebilir, kendinizi beyazdan gelen huzura bırakabilirsiniz.

Evinizin duvar rengini mümkün olduğunca açık renklerde tercih etmeniz halinde eviniz tahmininizden daha da huzurlu ve iç açıcı olacaktır. Yine bu aşamada küçük ama işe yarayan bir fikir paylaşabiliriz. Evinizin mevcut olan duvar boyası kapalı renklerde ise ve sizin bu boyayı değiştirmeye zamanının yoksa sizlere öneri, açık renklere sahip bir duvar kâğıdı ile dilediğiniz bir duvarı kaplamanız olacaktır. Böylece evinizde iç açıcı bir bölümünde sahibi olacaksınız. Evlerinizde mümkün olduğunca beyaz renkler kullanın. Örneğin yer minderleri, büyük zemini beyaz ve beyaz zemin üzerine çiçeklerle bezeli bir minder kullanmanız halinde yine kendinize ait ve kendinizi özel hissedeceğiniz bir alanınız olacaktır.

Evlerinizin dilediğiniz yerlerinde beyaz renklere hâkim panolar veya sevimli objeler de kullanabilirsiniz. Yine evlerin duruşunu kolay bir şekilde değiştirmenin en ekonomik ve en pratik yolu puflardır. Sizlere tek dinlenme şansını sunan evinize beyaz rengin huzur dolu duruşunu getirin ve huzuru beyazdan gelen tını ile yakalayın. Özellikle oturma odalarında ve yatak odalarında mutlaka beyaz renk kullanmalısınız. Ayrıca banyolarda da beyaz renk temizliği simgelediği için akıllıca bir seçim olacaktır.